طولانی جام جهانی مقدماتی جام جهانی 2018

طولانی: جام جهانی مقدماتی جام جهانی 2018 سوریه چین chin sorie moghadamati jam jahani 2018 varzeshi-Football asiya

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اصولگرایان جبران مافات کنند , اعتراف به خطای حمایت از احمدی‎نژاد گام اول هست

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت: اعتراف به اشتباه اقتضائاتی هم دارد و از اقتضائات آن جبران مافات هست. درست نیست که جریانی به حمایت از فردی به‌طور تمام‌قد برآی

اصولگرایان جبران مافات کنند , اعتراف به خطای حمایت از احمدی‎نژاد گام اول هست

اعتراف به خطای حمایت از احمدی‎نژاد گام اول هست؛ اصولگرایان جبران مافات کنند

عبارات مهم : سیاسی

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت: اعتراف به اشتباه اقتضائاتی هم دارد و از اقتضائات آن جبران مافات هست. درست نیست که جریانی به حمایت از فردی به طور تمام قد برآید و آن فرد آسیب هایی به مردم و کشور وارد سازد که مشخص نیست تا چند سال دیگر جبران می شود با یک اعتراف به اشتباه درصدد برطرف مسئله برآیند، اعتراف به اشتباه گام اول در این مسیر محسوب می شود و گام های بعدی را هم پیمود.

احمدی نژاد با گذشته هیچ تغییری نکرده هست. هرگاه که احتمال برخورد قضایی با اطرافیان خود را نزدیک می دید در مقام ریاست جمهوری ترساندن به افشاگری می کرد، ولی بعد از برطرف نگرانی ها از این حیث، مسئله فوق به فراموشی سپرده می شد و انگار که دیگر نیازی به آگاهی یافتن مردم در رابطه با مفاسد وجود ندارد.

اصولگرایان جبران مافات کنند , اعتراف به خطای حمایت از احمدی‎نژاد گام اول هست

پس از زندانی شدن حمید بقایی و اعلام اعتصاب غذای او که منجر به آزادی اش شد، احمدی نژاد مجدد ترساندن به افشاگری در رابطه با فساد اقتصادی و سیاسی کرد و در این رابطه خانواده لاریجانی را نشانه قرارداد. اتهاماتی که نه تنها هنوز از سوی لاریجانی ها بی پاسخ مانده، بلکه اعضای احزاب اصولگرایی که زمانی از هواداران پروپاقرص احمدی نژاد محسوب می شدند و اکنون منتقد او هستند نیز سکوت کرده اند.

البته این روزها از سوی اصولگرایان بسیار راجع به شاخصه های شخصیتی ناپسند احمدی نژاد شنیده می شود و آنان بر همان مواردی اشاره و تأکید می ورزند که روزی اصلاح طلبان آن ها را موردتوجه قرار داده بودند، ولی ازآنجا به هر قیمتی به دنبال کسب قدرت بودند و با احمدی نژاد می توانستند به این خواسته خود دست پیدا کنند، تذکرات رقیب را غیرمنصفانه که حاصل کینه و بغض هست، اعلام کردند.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت: اعتراف به اشتباه اقتضائاتی هم دارد و از اقتضائات آن جبران مافات هست. درست نیست که جریانی به حمایت از فردی به‌طور تمام‌قد برآی

امروز که شاهد جنجال آفرینی های احمدی نژاد هستیم، شاهدیم که همین حامیان او یک به یک اعلام برائت می کنند این در حالی است که آنان نه تنها اعلام برائت بلکه باید مسئولیت حمایت از فردی که هشت سال کشور را به سمت نابودی کشاند را نیز بپذیرند، ولی توصیه اینجا است که به هیچ وجه حاضر به پذیرش این بخش نیستند و دست به دامن توجیهاتی مانند روزی که احمدی نژاد موردحمایت بود با امروز تفاوت دارد و مواردی ازاین دست، می شوند.

به نظر می رسد اصولگرایان درصورتی که مایل به ادامه حیات سیاسی خود باشند باید راهی جز این برگزینند لیکن انتظار مخاطبان آن است که طیف های سیاسی اشتباهات خود را نادیده نگیرد و بابت اشتباهاتش عذرخواهی کند.

در این رابطه مرتضی مبلغ، معاون سیاسی وزارت کشور در دولت اصلاحات و از اعضای شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در گفت وگو با رویداد۲۴ به این عنوان پرداخت.

اصولگرایان جبران مافات کنند , اعتراف به خطای حمایت از احمدی‎نژاد گام اول هست

این روزها شاهد جنجال آفرینی های احمدی نژاد هستیم و دیده می شود که حامیان سابق او یک به یک اعلام برائت می کنند درحالی که آنان مسبب روی کار آمدن این شرایط هستند، آیا نباید به جای اعلام برائت عذرخواهی انجام دهند؟

این موضوعی است که بارها و به کرات مطرح شده است هست؛ لیکن حامیان آقای احمدی نژاد بر این تصور هستند که با اعلام یا جدا دانستن خود از او به خصوص با تأکید بر اینکه آقای احمدی نژاد خیلی خوب بوده و همان وقت مورد دفاع قرارگرفته هست، مشکلشان برطرف می شود ولی در اشتباه هستند.

علت آن هم این است که اولاً این حمایت آنان به قدری شدید و اغراق آمیز نشان داده می شد که حتی تمام مقدسات را هم به استخدام گرفته بودند، بنابراین نمی توانند به این سادگی فاصله بین خود و او ایجاد کنند. علاوه بر این احمدی نژاد با گذشته خود هیچ تغییری نکرده و همان فردی است که سال 84 وارد عرصه سیاست شد. اصولگرایان براین تصور هستند که با این راه ها می توانند مسئله فوق را حل کنند و این اشتباه است.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت: اعتراف به اشتباه اقتضائاتی هم دارد و از اقتضائات آن جبران مافات هست. درست نیست که جریانی به حمایت از فردی به‌طور تمام‌قد برآی

درست این است کسی که مرتکب خطای بزرگی شد به محض اطلاع از آن اعتراف کند و این یک امر انسانی و اسلامی است که نه تنها هیچ اشکالی ندارد، بلکه امر مستحسنی (نیکو) محسوب می شود که فرد را از شر خطای خود نجابت می دهد و در کنار رفتاری صادقانه مردم هم به او اعتماد می کنند و مسئله برطرف می شود. البته اعتراف به اشتباه اقتضائاتی هم دارد و از اقتضائات آن جبران مافات هست. درست نیست که جریانی به حمایت از فردی به طور تمام قد برآید و آن فرد آسیب هایی به مردم و کشور وارد سازد که مشخص نیست تا چند سال دیگر جبران می شود با یک اعتراف به اشتباه درصدد برطرف مسئله برآیند، اعتراف به اشتباه گام اول در این مسیر محسوب می شود و گام های بعدی را هم پیمود.

گام بعدی این است که افراد مورداشاره دست به دست دلسوزان و دولت دهند تا خرابی ها ساخته و جبران شود و کشور به سمت یک متعالی بهتر جهت حل معضلات حرکت کند، نه اینکه تنها اعتراف صورت گیرد ولی هرروز شاهد استمرار همان نگاه هایی که منجر به دفاع تمام قد از گزینه ای مانند آقای احمدی نژاد شد، باشیم. انشا الله این رفتارها و نگاه ها عوض کردن کند و درنتیجه آن وضع کشور به سمت بهبودی رود و جریانی مانند آقای احمدی نژاد نتواند این پرسشها را جهت کشور به وجود آورد.

اصولگرایان جبران مافات کنند , اعتراف به خطای حمایت از احمدی‎نژاد گام اول هست

تأکید اصولگرایان بر همین روش خود چه عواقبی جهت آنان به دنبال خواهد داشت؟

دو عواقب داشته و خواهد داشت. اول اینکه مسئله فوق به اصولگرایان آسیب جدی وارد می کند. درواقع اصولگرایان از زمانی خود را به احمدی نژاد و جریان تندرو کشور گره زدند آسیب های بسیاری دیدند، همچنآن هم می بینند و ادامه خواهد داشت.

مواضع اخیر آقای احمدی نژاد که نمایشی هم محسوب می شود یعنی موضع گیری ها علیه مواردی دقیقاً بحث هایی است که خود از مسببان مهم آن بوده و این یکی دیگر از پرسشها جدی اصولگرایانی است که از احمدی نژاد پشتیبانی به عمل آوردند. مهم تر از این ها مسئله کشور هست، لیکن جهت کشور، نظام، جامعه و جمهوری اسلامی مشکلاتی به وجود آمد که استمرار این روند که باعث استمرار پرسشها مورداشاره جهت مردم و کشور خواهد بود.

رویداد ۲۴

واژه های کلیدی: سیاسی | اعتراف | اصولگرایان | احمدی نژاد | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz